Porady

Hong Kong Airport Express Travel Pass

Hong Kong Airport Express Travel Pass

Podróżni przybywający do Hongkongu na mniej niż tydzień i planujący korzystać z przejazdu Airport Express w drodze z lotniska do hotelu (z ewentualną dalszą podróżą bezpłatnym busikiem tzw.shuttle bus ze stacji końcowej Hong Kong do jednego z popularnych hoteli położonych na wyspie Hongkong), powinni rozważyć zakup na lotnisku Hong Kong Airport Express Travel Pass.

Bilet zakupimy w jednym z centrów obsługi klienta (Airport Express Customer Service Centre), które znajdziemy w na lotnisku, tuż po opuszczeniu strefy przylotów.

Karta ta pozwala nam na dwa przejazdy koleją Aiport Express oraz daje 3 pełne dni (pod rząd) gratisowych przejazdów metrem, zwanym w Hongkongu MTR. Koszt karty (with two single journeys) wynosi 300 HKD. Kartę można doładować na każdej stacji metra (50 HKD wystarczy) lub sieci sklepów 7 Eleven/Circle K. Po powrocie środki niewykorzystane z karty (po doładowaniu) oraz depozyt (50 HKD) zostanie nam zwrócone.

Uwaga! Osoby nie zamierzające podróżować często metrem w trakcie pobytu w Hongkongu, wystarczy że kupią zwykły powrotny bilet Aiport Express. Mając jednak na uwadze, że bilet powrotny z Central do Tung Chung (udając się do Tai O lub by przejechać się kolejką linową do Wielkiego Buddy) to wydatek ok 50 HKD, zakup Hong Kong Airport Express Travel Pass bez wątpienia nam się opłaci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.