Plan zwiedzania Hongkongu i Makau

Podany poniżej plan zwiedzania, pokazuje orientacyjnie miejsca w Hongkongu i Makau, jakie w ciągu 1-3 dni turysta może zobaczyć z przewodnikiem.

Hongkong to samorządne terytorium podległe Chińskiej Republice Ludowej, z odmiennym prawem, walutą i własnymi granicami. Liczba ludności Hongkongu przekracza 7 mln 300 tyś.

Po przylocie do Hongkongu udajemy się wraz z innymi podróżnymi do imigration, gdzie urzędnik wbije nam do paszportu pieczątkę (wizę) zezwalającą na pobyt w mieście do 90 dni. Odbieramy bagaż i kierujemy się do Airport Express (szybka kolej łącząca lotnisko z  półwyspem Kowloon i wyspą Hongkong).

Udając się do hotelu w Tsim Sha Tsui wysiadamy na przystanku Kowloon. Jeśli nasz hotel znajduje się w Wan Chai, Sheung Wan, Causeway Bay lub Central, wysiadamy na ostatnim przystanku Hong Kong. Czas przejazdu około 28 minut. Koszt przeciętnie 100 dolarów (50 zł) lub 180 dolarów (90 zł) za bilet powrotny ważny 1 miesiąc. Turyści będący przejazdem w Hongkongu i zamierzający dużo podróżować metrem, powinni nabyć na lotnisku specjalne bilety turystyczne. Sprawdź: www.hongkong.info.pl/hong-kong-airport-express-travel-pass/

Z dworca Hong Kong do wybranych hoteli zabierze nas bezpłatnie minibus. Sprawdź: http://www.mtr.com.hk/en/customer/services/complom_free_bus.html. Do hotelu z lotniska zabierze nas także specjalny autobus (gdy hotel położony jest daleko od stacji metra) lub hotelowy minibus (tu proszę sprawdzić wcześniej czy hotel oferuje taką usługę). Można także wziąć taksówkę, choć to wydatek przeciętnie 300 dolarów hongkońskich, co opłaca się gdy podróżować będziemy większą grupą.

Jeśli masz wątpliwości jak nalepiej dostać się do hotelu z lotniska, skontaktuj się z nami przed przyjazdem!
Victoria Harbour

Plan nr 1 - Hongkong + Kowloon

To najchętniej wybierany plan wśród wycieczkowiczów. W zależności od tempa zwiedzania, w ciągu 7-9 godzin, turysta zobaczy najważniejsza miejsca na wyspie Hongkong i półwyspie Kowloon.
Uwaga! Plan zwiedzania wyspy Hongkong i Kowloon jest umiarkowanie intensywny, jednak osoby schorowane, starsze, które nie mogą długo chodzić, prosimy o wcześniejsze zgłoszenie tego faktu przewodnikowi, wówczas plan zwiedzania skrócimy i lepiej dostosujemy do możliwości wycieczkowicza.
Sheung Wan
Dim Sum
Central Mid Level Escalators Hongkong
Ma Mo Temple
Hongkong - Sheung Wan
Hongkong - Central
Hongkong Tsim Sha Tsui

Jeśli nasz hotel będzie w Tsim Sha Tsui (Kowloon), to na wyspę Hongkong popłyniemy zabytkowym promem Star Ferry. Z promu będziemy mieli przepiękny widok na położone na nabrzeżu dzielnice Wan Chai, Admiralty, Central i Sheung Wan. Po dotarciu do Central, rozpoczniemy zwiedzanie zarówno Central i sąsiedującego Sheung Wan.

Plan nr 1: Sheung Wan, Central, The Peak, Causseway Bay, Tsim Sha Tsui. Czas zwiedzania: 12:00-20:15. Koszt wycieczki: 170 USD (do 5 osób). W przypadku łączenia par/grup osób, za zgodą wycieczkowiczów, cena ulega obniżeniu o 30%.

Najważniejszą atrakcją Hongkongu jest The Peak (pol. Wzgórze Wiktorii). Na The Peak udamy się po zakończeniu zwiedzania Sheung Wan i Central. Wcześniej zjemy lunch, popularne w Hongkongu pierożki lub dumplings czyli dim sum.

Po zapierającym dech w piersiach widoku z The Peak, pojedziemy kolejką linową The Peak Tram na dół, do stacji początkowej w Admiralty. Jeszcze tylko pozostanie zobaczyć centrum miasta czyli dzielnicę Causeway Bay oraz pokaz świateł i laserów w Tsim Sha Tsui o 20:00. Na koniec zainteresowani turyści mogą udać się się na 45 minutową przejażdżkę promem Aqualuna lub Duk Ling. Przewodnik pomoże kupić bilety.

The Peak
Duk Ling Hong Kong

Plan nr 2 - wyspa Lantau

W pierwszej kolejności udajemy się metrem do Tung Chung. W dzielnicy Tung Chung (wyspa Lantau) znajduje się początkowa stacja kolejki linowej Ngong Ping 360. Kolejką udamy się do wioski Ngong Ping i słynnego na świecie posągu Wielkiego Buddy. Zwiedzamy Ngong Ping, posąg Buddy oraz klasztor buddyjski Po Lin. W klasztorze jemy lunch wegetariański.

Tung Chung
Ngong Ping
Cable Car Ngong Ping 360
Ngong Ping
Tai O
Tai O
Chinese-White-Dolphin

Po zakończeniu zwiedzania Ngong Ping, taksówką lub autobusem udamy się do zbudowanej na palach wioski rybackiej Tai O, zamieszkiwanej przez grupę etniczną Tanka. W Tai O wybierzemy się na krótką wycieczkę łódką w poszukiwaniu różowych delfinów, zwiedzimy samą wioskę a na koniec zjemy w Tai O kolację, na którą złożą się lokalne/regionalne dania. Tanio i bardzo smacznie.

Plan nr 2: Tung Chung, Ngong Ping, Tai O. Czas zwiedzania: 12:00-20:00. Koszt wycieczki: 170 USD (do 5 osób). W przypadku łączenia par/grup osób, za zgodą wycieczkowiczów, cena ulega obniżeniu o 30%.

Plan nr 3 - Makau

Kto nie zna Las Vegas?! A kto z Was słyszał Makau? A czy wiesz, że przychód z kasyn w Makau jest większy niż w słynnym Las Vegas? Czy wiesz, że najświetniejsze, najdroższe kasyna na świecie są w Makau? Venetian, Parisian, Grand Lisboa, Wynn Palace, Galaxy… Oczywiście kasyna, nie są głównym celem wycieczki do Makau. Kasyna na pewno urzekną nas swoim bogactwem i przepychem, jednak to spacer romantycznymi uliczkami wysp Taipa, Coloane oraz Makau, sprawi nam najwięcej radości.

Senado Square, Macau
Senado Square, Macau
Makau
Vila de Taipa Macau
St Paul's Church Macao

Plan nr 3: Taipa, Coloane, Makau. Czas: 10:00-21:00. Koszt wycieczki: 170 USD (do 5 osób). W przypadku łączenia par/grup osób, za zgodą wycieczkowiczów, cena ulega obniżeniu o 30%.