Podany poniżej plan zwiedzania, pokazuje orientacyjnie miejsca w Hongkongu i Makau, jakie w ciągu 1-3 dni turysta może zobaczyć z przewodnikiem.

Hongkong to samorządne terytorium podległe Chińskiej Republice Ludowej, z odmiennym prawem, walutą i własnymi granicami. Liczba ludności Hongkongu przekracza 7 mln 300 tyś.

Po przylocie do Hongkongu udajemy się wraz z innymi podróżnymi do imigration, gdzie urzędnik wbije nam do paszportu pieczątkę (wizę) zezwalającą na pobyt w mieście do 90 dni. Odbieramy bagaż i kierujemy się do Airport Express (szybka kolej łącząca lotnisko z  półwyspem Kowloon i wyspą Hongkong).

Przylot do Hongkongu

Udając się do hotelu w dzielnicy Tsim Sha Tsui wysiadamy na przystanku Kowloon. Jeśli nasz hotel znajduje się w Wan Chai, Sheung Wan, Causeway Bay lub Central, wysiadamy na ostatnim przystanku Hong Kong. Czas przejazdu około 28 minut. Cena biletu w jedną stronę wynosi średnio 50 zł lub ok. 100 zł (w przeliczeniu) za bilet powrotny ważny 1 miesiąc. Grupowe bilety turystyczne są nieco tańsze. Dzieci w wieku 3-11 lat mają zniżki. Turyści będący przejazdem w Hongkongu i zamierzający dużo podróżować metrem, mogą nabyć na lotnisku specjalne bilety turystyczne. Sprawdź: www.hongkong.info.pl/hong-kong-airport-express-travel-pass/

Podróż do hotelu

Ze stacji Airport Express Kowloon oraz Hong Kong do wybranych hoteli zabierze nas bezpłatnie minibus. Sprawdź: http://www.mtr.com.hk/en/customer/services/complom_free_bus.html. Do hotelu z lotniska zabierze nas także specjalny autobus (bez wątpienia taniej, choć dłużej). Sprawdź wykaz autobusów i hoteli. Można także wziąć taksówkę, choć to wydatek przeciętnie 300 dolarów hongkońskich, co opłaca się gdy podróżować będziemy większą grupą (taksówka opłaca się już przy 3 pasażerach).

Jeśli masz wątpliwości jak najlepiej dostać się do hotelu z lotniska, skontaktuj się z nami przed przyjazdem!
Hong Kong The Peak

Plan nr 1 - Hongkong + Kowloon

To najchętniej wybierany plan wśród wycieczkowiczów. W zależności od tempa zwiedzania, w ciągu 7-9 godzin, turysta zobaczy najważniejsza miejsca na wyspie Hongkong i półwyspie Kowloon.
Uwaga! Plan zwiedzania wyspy Hongkong i Kowloon jest umiarkowanie intensywny, jednak osoby schorowane, starsze, które nie mogą długo chodzić, prosimy o wcześniejsze zgłoszenie tego faktu przewodnikowi, wówczas plan zwiedzania skrócimy i lepiej dostosujemy do możliwości wycieczkowicza.
Man Mo Temple
Hong Kong Sheung Wan
Tsim Sha Tsui Promenade
Hong Kong Wan Chai Double Decker Tram
Hong Kong ICC
Hong Kong Sham Shui Po

Jeśli nasz hotel będzie w Tsim Sha Tsui (Kowloon), to na wyspę Hongkong popłyniemy zabytkowym promem Star Ferry. Z promu będziemy mieli przepiękny widok na położone na nabrzeżu dzielnice Wan Chai, Admiralty, Central i Sheung Wan. Po dotarciu do Central, rozpoczniemy zwiedzanie zarówno Central i sąsiedującego Sheung Wan.

Plan nr 1: Dzielnice Sheung Wan i Central oraz ważne historyczne miejsca w tych dzielnicach, taras widokowy na The Peak – Sky Terrace 428, dzielnica Causeway Bay, słynna promenada w Tsim Sha Tsui, opcjonalnie dzielnica Mongkok lub Zatoka Aberdeen. Czas zwiedzania: 12:00 – 20:00 lub 14:00 – 20:00. Koszt wycieczki do 6 osób: 120 USD lub 160 USD (6 lub 8 godz.*20 USD). Przy skróceniu zwiedzania o 2 godziny, z planu zwiedzania zostanie wyłączona w uzgodnieniu z turystą jedna z atrakcji). W przypadku przedłużenia zwiedzania o jedną godzinę, dodatkowa opłata nie zostanie naliczona.  Uczestnik wycieczki pokrywa wszystkie opłaty związane z transportem.

Najważniejszą atrakcją Hongkongu jest The Peak (pol. Wzgórze Wiktorii). Na The Peak udamy się po zakończeniu zwiedzania Sheung Wan i Central. Wcześniej zjemy lunch, popularne w Hongkongu pierożki lub dumplings czyli dim sum.

Po zapierającym dech w piersiach widoku z The Peak, pojedziemy kolejką linową The Peak Tram na dół, do stacji początkowej w Admiralty. Jeszcze tylko pozostanie zobaczyć centrum miasta czyli dzielnicę Causeway Bay oraz pokaz świateł i laserów w Tsim Sha Tsui o 20:00. Na koniec zainteresowani turyści mogą udać się się na 45 minutową przejażdżkę promem Aqualuna lub Duk Ling. Przewodnik pomoże kupić bilety.

The Peak
VH6

Plan nr 2 - wyspa Lantau

W pierwszej kolejności udajemy się metrem do Tung Chung. W dzielnicy Tung Chung (wyspa Lantau) znajduje się początkowa stacja kolejki linowej Ngong Ping 360. Kolejką udamy się do wioski Ngong Ping i słynnego na świecie posągu Wielkiego Buddy. Zwiedzamy Ngong Ping, posąg Buddy oraz klasztor buddyjski Po Lin. W klasztorze jemy lunch wegetariański.

Ma Wan, Hongkong
Hong Kong Po Lin Monastery
Cable Car Ngong Ping 360
Hong Kong Big Buddha
Tai O
Dreaming in Tai O
Chinese-White-Dolphin

Po zakończeniu zwiedzania Ngong Ping, taksówką lub autobusem udamy się do zbudowanej na palach wioski rybackiej Tai O, zamieszkiwanej przez grupę etniczną Tanka. W Tai O wybierzemy się na krótką wycieczkę łódką w poszukiwaniu różowych delfinów, zwiedzimy samą wioskę a na koniec zjemy w Tai O kolację, na którą złożą się lokalne/regionalne dania. Tanio i bardzo smacznie.

Plan nr 2: Wyspa Ma Wan i Arka Noegokolejka linowa Ngong Ping 360, posąg Wielkiego Buddy i klasztor Po Lin, wioska rybacka Tai O. Czas zwiedzania: 12:00 – 18:00/19:00 lub 12:00 – 20:00/21:00. Koszt wycieczki do 6 osób: 120 USD lub 160 USD (6 lub 8 godz.*20 USD). Przy skróceniu zwiedzania o 2 godziny, z planu zwiedzania zostanie wyłączona wyspa Ma Wan. W przypadku przedłużenia zwiedzania o jedną godzinę, dodatkowa opłata nie zostanie naliczona.  Uczestnik wycieczki pokrywa wszystkie opłaty związane z transportem.

Plan nr 3 - Makau

Kto nie zna Las Vegas?! A kto z Was słyszał Makau? A czy wiesz, że obrót/przychód  kasyn w Makau jest już 7 razy większy niż w słynnym Las Vegas? Czy wiesz, że najświetniejsze, najdroższe kasyna na świecie są w Makau? Venetian, Parisian, Grand Lisboa, Wynn Palace, MGm Cotai, Galaxy… Oczywiście kasyna, nie są głównym celem wycieczki do Makau. Kasyna na pewno urzekną nas swoim bogactwem i przepychem, jednak to spacer romantycznymi uliczkami wysp Taipa, Coloane oraz Makau, sprawi nam najwięcej radości.

Plac Senatu, Makau
Lighthouse, Guia Hill
Taipa
Ruiny Kościoła św. Pawła Makau

Plan nr 3: Makau (Cotai Taipa, Taipa, Coloane, Makau). Czas: 9:00 – 19:00 lub 9:00 – 21:00. Koszt wycieczki do 6 osób: 200 USD lub 240 USD 10 lub 12 godz.*20 USD).  Przy skróceniu zwiedzania o 2 godziny, z planu zwiedzania zostanie wyłączona wyspa Coloane. W przypadku przedłużenia zwiedzania o jedną godzinę lub dwie (korki, wolniejsza realizacja planu, dłuższa przerwa na lunch), dodatkowa opłata nie zostanie naliczona.  Uczestnik wycieczki pokrywa wszystkie opłaty związane z transportem. 

Morpheus