CiekawostkiHongkong

Mount Davis Concentration Camp

Hongkong. Victoria Road Detention Centre lub Mount Davis Concentration Camp (nazwa nadana przez więźniów) było miejscem odosobnienia, w którym przetrzymywano w latach 50-tych szpiegów z Tajwanu, przyłapanych na próbie przemytu materiałów wybuchowych do Chin. W 1967 roku w czasie zamieszek w Hongkongu, w budynku przy Mount Davis Rd. osadzono najbardziej aktywnych „czerwonych” aktywistów, zamierzających obalić rządy Wielkiej Brytanii w Hongkongu.

Ostatnimi „mieszkańcami” Victoria Road Detention Centre byli przywódcy powstania na Placu Tienanmen, potajemnie „przeszmuglowani” z Chin do Hongkongu.

Victoria Road Detention Centre położne jest u zbiegu Victoria Rd i Mount Davis Rd.

Z zewnątrz budynek wygląda (a na pewno wyglądał kiedyś) jak jedna z wielu wilii położonych na wzgórzu, nad brzegiem morza z malowniczym widokiem na Green Island, choć ogrodzonym od ulicy wysokim murem i drutem kolczastym. Posiadłość przez lata była opuszczona, obecnie jest remontowana i służyć ma jako kampus amerykańskiej szkoły biznesu.

Zobacz materiał filmowy SCMP.

2 thoughts on “Mount Davis Concentration Camp

  1. Hello

    My name is Shreena. I am Editor for Southside Magazine in Hong Kong. I would like to use your photo for an article we are writing on this building.

    Please let me know this week if you will grant us permission to use your photo – we can provide a photo credit for you within the article.

    Best regards
    Shreena

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.