Wyspa Lantau

Uwaga! W związku z epidemią koronawirusa, kolejka linowa Ngong Ping 360 (za wyj. weekendów) oraz Disneyland Resort pozostają nieczynne.

Kolejka linowa Ngong Ping 360

Kolejka linowa łączy miasteczko Tung Chung na wyspie Lantau z położoną w górach wyżyną Ngong Ping. Blisko 20 minutowa przejażdżka dostarcza wielu niezapomnianych wrażeń. Koszt najtańszego biletu w jedną stronę to 145 HKD (ok 65 zł). Z Ngong Ping (po zobaczeniu posągu Buddy i klasztoru Po Lin) możemy udać się autobusem nr 21 i do wioski rybackiej Tai O a z Tai O powrócić autobusem nr 11 bezpośrednio do Tung Chung. Metro (MTR) Tung Chung Line do stacji Tung Chung.

Citygate Outlets

Citygate Outlets – największy outlet w Hongkongu, przy stacji metra MTR Tung Chung. Wracając z kolejki linowej, lub wybierając się na kolejkę, warto zajrzeć do odnowionego Citygate Outlets. Dużo nowych, fantastycznych restauracji, kilka nowych kawiarenek, sklepów z kolorowymi ciastkami oraz dziesiątki różnych outletów w tym outlet Armaniego, Channel, YSL etc. Z Citygate Outlets dostaniemy się na lotnisko autobusem w 10 minut a taksówką (niebieską) w 5.

Ngong Ping Villgae

W wiosce Ngong Ping znajduje się największy na świecie posąg siedzącego Buddy (Tian Tan Buddha, 34m) oraz buddyjski klasztor Po Lin. Zwiedzanie Ngong Ping przeciętnie zajmuje 2 godziny. Po zwiedzaniu możemy w klasztorze zjeść stosunkowo niedrogi wegetariański posiłek (ok 50 zł). Z Ngong Ping autobusem (nr 21) dostaniemy się do wioski rybackiej Tai O. Kolejka linowa Ngong Ping 360.

Tai O Villgae

Wioska rybacka na palach, zamieszkiwana przez grupę etniczną Tanka. Obecnie Tai O to rodzaj lokalnego skansenu, chętnie odwiedzanego przez turystów z całego świata. W Tai O popularne są wyprawy łodziami motorowymi na poszukiwanie różowych delfinów. Na pewno warto udać się w głąb wioski i zobaczyć domki na palach od środka, a jeśli zgłodniejemy, możemy skosztować lokalnej kuchni, np. w Tai O Crossing Boat Restaurant. Autobus nr. 21 z Ngong Ping.

Disneyland Hong Kong

Disneyland Hong Kong – to propozycja dla najmłodszych wycieczkowiczów. 

Cheung Sha Lower Beach

Jedna z najładniejszych plaż w Hongkongu. Plaża Lower Cheung Sha Beach położona jest niecałe 10 minut drogi autobusem od plaży w Pui O i ok. 15-20 minut od miasteczek Mui Wo i Tung Chung. Przy plaży znajdziemy wiele różnych punktów gastronomicznych. W sezonie bezpieczeństwa kąpiących się w morzu regularnie pilnują ratownicy. Przy plaży Cheung Sha Lower są przebieralnie, prysznice i toalety. Autobus z Mui Wo lub Tung Chung.

Pui O Beach

Ładna, spokojna plaża. Czasem tylko przemkną bawoły wodne. Obok plaży jest kemping, na którym można rozbić namiot. W pobliżu, sklep oraz przystanek autobusowy. Najszybciej do Pui O dotrzemy autobusem z Mui Wo (kilkanaście minut).

Tong Fuk Beach

Jedna z kilku plaż położonych na wyspie Lanatau. Bardziej kameralna niż Cheung Sha czy Pui O, znacznie jednak mniejsza i znacznie dalej położona. Bardziej dla osób poszukujących spokoju. Nie polecam osobiście Tong Fuk Beach wycieczkowiczom… Za mało restauracji i barów wokół i jednak trochę za daleko. Dojazd najszybciej autobus nr. 11 z Mui Wo.

Mui Wo

Mui Wo to niewielkie miasteczko-osada położone na wschodnim wybrzeżu wyspy Lantau. Tu znajdziemy nieczynną od ponad wieku kopalnię srebra, plażę z której nikt już nie korzysta oraz bawoły wodne i dzikie krowy. Mui Wo to jednak przede wszystkim przystanek dla osób udających się w dalszą podróż. Z Mui Wo w kilkanaście minut autobusem dotrzemy na popularne plaże jak Bui O czy Cheung Sha. Miłośnicy dłuższych spacerów także nie będą zawiedzeni. Jedna z popularnych tras hikingowych prowadzi do Tung Chung (3-4 godziny). Prom z Central lub autobus z Tung Chung.